Bu site, tarayıcınız için sınırlı desteğe sahiptir. Edge, Chrome, Safari veya Firefox'a geçmenizi öneririz.

Bayram tatili boyunca vereceğiniz siparişler ilk iş günü itibariyle kargolanacaktır.

- %40'a Varan İndirim Başladı - Babalar Günü'ne özel fırsatları kaçırma!

1000 TL ve üzeri siparişlerinizde ücretsiz kargo!

Sürdürülebilir Üretim


Bugüne ve düne olduğundan daha çok yarına sorumluluğumuz var. Bu sorumluluğun farkında olarak yola çıktık. GNP İstanbul ürünleri gezegenimizin kaynaklarına saygılı ve sorumlu bir şekilde, tasarım aşamasından son aşamasına kadar geleceğe dönük bir sorumlulukla ve sürdürülebilir malzemelerle üretildi. Ürünlerimizde kullandığımız materyallerde geri dönüştürülmüş ham maddeler ve tüm koton ürünlerimizde ise Better Cotton lisanslı pamuk olmasına özen gösterdik.

Peki tüm Koton ürünlerimizde kullanmaya özen gösterdiğimiz
“Better cotton” nedir?
Better cotton, BCI’nin üretim ilkeleri doğrultusunda BCI standartlarına göre yetiştirilmiş pamuğa verilen isimdir. Sadece BCI lisansı alan çiftçiler, ürettikleri pamuğu “Better cotton” olarak satabilirler. Kalite açısından aynı yörede yetiştirilen Better cotton ile konvansiyonel pamuğun herhangi bir farkı yoktur. “Better cotton”a bu ismin verilmesinin nedeni, pamuk yetiştirilirken kullanılan çevre dostu ve sağlıklı yöntemdir. BCI, dünyadaki en büyük pamuk sürdürülebilirlik programıdır ve çok paydaşlı, uluslararası bir inisiyatiftir.


Better cotton; çevresel, sosyal ve ekonomik anlamda sürdürülebilir pamuk üretimini hedefleyen bir standart sürecini betimler. İlaç kullanımından toprak sağlığına, su tüketiminden pamuk üretiminde çalışan işçilerin çalışma koşullarına kadar altı ana ilke altında toplanan kriterlerden oluşur. Bu süreçte üretici, perakendeci, satıcı ve birçok farklı paydaşı bir araya gelir. Bütün paydaşlar ortak hareket ederek pamuk üretiminin olumsuz çevresel ve sosyal etkilerini azaltmayı ve sektörün geleceğini daha güvenli hale getirmeyi hedefler.

Tedarik zincirimizi oluştururken önemli bir karar aldık. Tamamı daha az atık, daha az su kullanımı, daha düşük emisyon ve sorumlu hammadde kullanımına kendini adamış olan; sürdürülebilir üretim için kurulan ve üreticilerin şeffaflıkla iyi uygulamalarını paylaştığı bir platform olan Sustainable Apparel Coalition (SAC)’ın geliştirdiği Higg Index Facility Environment Management (FEM) modülünü kullanarak çevresel sürdürülebilirlik performanslarını ölçen, çevresel ve sosyal sürdürülebilirliğe kendini adamış tedarikçilerle yola çıktık.

Sürdürülebilir olma çabalarını desteklemek adına tedarikçilerimizle yakından çalışmaya özen gösterdik. Buradan yola çıkarak adil ücretler ve iyi çalışma koşulları gibi konularda sıkı gereklilikler içeren Sedex veya BSCI denetimlerini tamamlamış fabrikaları tercih ettik. Tüm bunları denetlemek için ise bağımsız denetçilerle iş birliği yaptık. Sürecin sonunda kullandığınız her an gerçekten iyi hissedebileceğiniz bir markaya ulaştık.

GNP İstanbul materyalleri, politikaları ve sürdürülebilirlik çalışmalarıyla ilgili daha fazla bilgi almak için info@gnpistanbul.com dan bize ulaşabilirsiniz.

 
 

Sepet

Satın almaya uygun ürün mevcut değil.

Sepetiniz şu anda boş.

tr